انتخاب برگه

داوران آیدیران ۹۶ از میان اساتید دانشکده های طراحی صنعتی و همچنین تولید کنندگان و حرفه ای های صنعت انتخاب شده اند. اسامی بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند.

با نام و یاد خداوند متعال

با استعانت از ایزد منان می کوشیم تا با رعایت دقیق اصول اخلاق حرفه ای، موازین قضاوت منصفانه و معیارهای ارزیابی درست، داوری صحیحی صورت پذیرد. داوران این مسابقه از میان اساتید برجسته دانشگاه های مختلف و طراحان صنعتی صاحب تجربه کشور برگزیده شده اند و معیارهای ارزیابی و موازین اخلاق حرفه ای داوری نیز با دقت و وسواس توسط شورای سیاستگذاری و داوران محترم آیدیران تکمیل و تایید گردیده است. بنده افتخار دارم به نمایندگی از جمع داوران سومین مسابقات طراحی صنعتی آیدیران، با تکیه بر حق، عزم راسخ این جمع را در تحقق داوری درست، دقیق و منصفانه این رقابت ابراز دارم، انشاالله تعالی.

با احترام و آرزوی توفیقات و تاییدات الهی،
رئیس هیئت داوران آیدیران ۹۶
سید جواد ظفرمند

وحید چوپانکاره

وحید چوپانکاره

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران

ایشان در سال 1340 در شهر مشهد متولد گشت و در سال 1362 بعنوان دانشجوی اولین دوره رشته طراحی صنعتی وارد دانشگاه شد. در سال 68 برای ادامه تحصیل به کشور آلمان رفت و پس از اخذ کارشناسی ارشد در سال 1375 دوره دکتری را آغاز نمود و در سال 1385 موفق به اخذ درجه دکتری گردید. ایشان دارای 11 مقاله علمی و پژوهشی و ارائه 14 مقاله در کنفرانسهای داخلی و خارجی می باشد. تالیف یک کتاب و ترجمه دوکتاب دیگر از جمله آثار اوست. ایشان هم اینک بعنوان رئیس دانشکده طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران به خدمت مشغول است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

ابراهیم باقری طالقانی

ابراهیم باقری طالقانی

عضو هیات علمی دانشگاه سمنان

ایشان متولد 1359 در کرج هستند و سال 83 دوره کارشناسی خود را در دانشگاه تهران به اتمام رسانده و کارشناسی ارشد را سال 85 در دانشگاه هنر به اتمام رساندند و در حال حاضر در حال گذران دوره دکتری در رشته پژوهش هنر در داشنگاه تربیت مدرس هستند. دانشجوی نمونه با معدل بالا در تمام دوره ها ، استاد نمونه در سالهای 91 و 92 دانشگاه سمنان شناخته شد و دوره های تدریس بسیاری را در دانشگاه در زمینه طراحی صنعتی به عهده داشته اند . تالیفات و ترجمه های ایشان در زمینه طراحی صنعتی بخشی از فعالیت های ایشان بوده و ثبت دو اختراع در سال 91 از افتخارات ایشان می باشد. روانشناسی شناختی ، ارگونومی ، طراحی کاربر محور ، طراحی پایدار موضوعات مطالعات شخصی فعلی ایشان است.

 ابراهيم ايمانی

ابراهيم ايمانی

عضو هيأت علمی دانشگاه هنر اسلامی تبريز

ایشان متولد  1353 در تبریز و تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را بین سالهای 77 تا 87 در دانشگاه علم و صنعت و دانشگاه هنر اسلامی تبریز گذرانده اند. فعالیت تحقیقاتی خود در زمینه مطالعات فرآيند طراحی و ارتباط صنعت و دانشگاه ، کارآفرينی، تأثير طراحی در ارتقاء سيستم های توليد صنعتی و تحقيق و طراحی در زمينه پياده سازی سيستم¬های نوين توليد با توجه به نيازهای بومی کشور دنبال کرده و مسئول راه اندازی و مدير مرکز رشد فناوريهای نرم دانشگاه هنر اسلامی تبریز می باشند. عضویت در کميته کارآفرينی و عضویت در کميته علمی همايش ملی فناوريهای نوين در صنعت لوازم خانگی از افتخارات ایشان بوده و همچنین ایشان دارنده رتبه اول و برنده ويژه مسابقه ملی کارآفرينی (طرح انديشه و اعتبار) و دانشجوی ممتاز دوره کارشناسی، دانشجوی نمونه  و  مدير گروه نمونه می باشند.

محمد آبائی

محمد آبائی

مدرس دانشگاه و مدیر آموزش شرکت رایتل

متولد ۱۳۴۰ شهر تهران در سال ۶۰ فوق دیپلم خود را در تربیت معلم گرفت و تا سال ۱۳۶۸ با سمت دبیر در خدمت آموزش و پرورش بود. عضو خانواده دانشگاه تهران، دانش آموخته ۶۸ کارشناسی و ۷۳ کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از این دانشگاه است. استاد مدعو دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، الزهراء و دانشگاه هنر تبریز از سال ۷۱ الی ۹۱ صاحب کرسی‌های متعدد تدریس دروس تخصصی طراحی صنعتی بوده است. نگارنده بیش از ۲۰ مقاله تخصصی طراحی صنعتی دارای ۳۲ سال سابقه اجرائی در نهادها و دستگاه‌های متفاوت دولتی و خصوصی در حوزه طراحی صنعتی و مدیریت می باشد. ایشان تنها احراز کننده درجه «خبرگی» در شرکت ارتباطات سیار در سال ۱۳۸۷ است. محمد آبائی، هم اکنون پس از ۳۲ سال فعالیت و تجربه تدریس، مدیریت و اجراء رئیس حوزه آموزش شرکت رایتل است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

نیلوفر شادمهری

نیلوفر شادمهری

عضوهیأت علمی دنشگاه هنر تهران

نیلوفر شادمهری متولد ۱۳۵۶ در تهران است و دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه هنر تهران گذرانده و برای گذراندن دوره ی دکترا به دانشگاه آنژه در فرانسه (Universite d’Angers) رفت. از تجربیات حرفه‌ای ایشان می‌توان به طراحی و سه‌بعدی‌ساز محصولات کودک برای پروژه pole enfant شهر cholet فرانسه و طراحی  برای بخش تولید تلویزیون کارخانه سامسونگ اشاره کرد. طراحی مبلمان در پروژه شرکت Abcis 49 شهر Angers فرانسه و طراحي وسيله حمل و نقل مصدومين در کوهستان به سفارش پژوهشکده طب رزمي از دیگر سوابق ایشان است.

مهدی خرم

مهدی خرم

مدیر گروه طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران

ایشان متولد سال  ۱۳۴۵ در شهر تهران است. در سال ۱۳۶۵ با کسب رتبه دوم منطقه دو دررشته طراحی صنعتی دانشگاه تهران پذیرفته شد.و در سال ۱۳۷۰ با کسب رتبه سوم وارد دوره کارشناسی ارشد شدند ومدرک دکتری خود را در رشته معماری از دانشگاه علم و صنعت ایران دریافت نمودند. در سال ۱۳۷۰ در کارخانجات راه اهن مشغول به کار شده و در سال ۱۳۷۴  همکاری خود را بادانشگاه علم و صنعت ایران جهت تدریس برخی از دروس آغاز نمودند و سپس در سال ۱۳۷۶ به استخدام دانشگاه علم و صنعت ایران در آمدند که این همکاری بعنوان عضو هیئت علمی تاکنون ادامه داشته است. ایشان ضمن فعالیت دردانشگاه در حوزه آموزش و پژوهش در حوزه صنعت و انجام پروژه های صنعتی نیز در این سالیان فعال بوده اند از جمله فعالیت های ایشان میتوان به انجام بیش از بیست پروژه صنعتی با صنایع کشور، هفت پروژه تحقیقاتی، نه مقاله علمی و کسب جایزه سوم تحقیقات توسعه ای جشنواره خوارزمی  اشاره نمود.  همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

هاتف فقیه حبیبی

هاتف فقیه حبیبی

مدیرعامل شرکت طراحی داخلی بعد چهارم

متولد سال 1341 در تهران و فارغ التحصیل رشته طراحی صنعتی دانشکده هنرهای زیبا تهران  سال می باشد. سالها به عنوان طراح صنعت مشغول به طراحی تولیدات صنعتی مخابراتی شده و در طی روندی با  تاسیس دفتر طراحی و جذب فارغ التحصیلان طراحی صنعتی یکی از موفق ترین دفاتر طراحی محصول در سطح کشور را  ایجاد نمود که بیش از یکصد محصول طراحی شده از افتخارات این دفتر طراحی می باشد.  سی سال سابقه کار در شرکت صنایع الکترونیک ایران (صا ایران)  که 15 سال آن به عنوان مدیر یکی از مجموعه های این شرکت بود تجارب بسیار زیادی در زمینه های طراحی و تولید در اختیار وی قرار داده است . هم اکنون پس از بازنشستگی  به عنوان یکی از مدیران مجموعه دانش بنیان  فن آوا مشغول به خدمت می باشد.

شهرزاد حامدی

شهرزاد حامدی

موسس ومدیر عامل شرکت فرم وفضا

متولد سال   فارغ التحصیل کارشناسی رشته طراحی صنعتی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. ایشان فعالیت حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۲ آغاز کرد و تاسیس و راه اندازی چندین شرکت فعال در زمینه مبلمان اداری ومعماری داخلی از جمله شرکت پلی فرم، شرکت فرم را در رزومه ی خود دارد. ایشان هم اکنون موسس ومدیر عامل شرکت فرم وفضا  می باشد.
زمينه تخصصی فعالیت وی، معماری داخلی و اجرای دکوراسیون فضاهای عمومی و نیز طراحی و تولید محصول و به صورت تخصصی مبلمان و محصولات اداری و خانگی می باشد. همچنین ایشان از سال ۷۴ مدرس دانشگاه می باشد. ایشان برنده دو دوره متوالی خلاقیت برتر در نمایشگاه Hofex2015-2016 و نیز برنده لوح طراحی محصولات برتر در نمایشگاه های معتبر می باشد.

مهران هاشمی

مهران هاشمی

مدیرعامل شرکت خانه طراحان آزاد

ایشان متولد 1350 در تهران می باشند و دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی خود را در دانشگاه هنر بین سالهای 69 تا 78 گذرانده اند. نویسنده سه کتاب در زمینه طراحی صنعتی هستند که یکی از آنها با عنوان معنای فرم در سال 93 به عنوان کتاب برتر سال طراحی صنعتی شناخته شده. همچنین ایشان مقالات متعددی در زمینه طراحی صنعتی تدوین کرده و به نشر رسانده اند. فعالیت در خانه طراحان آزاد را از سال 78 با تاسیس آن آغاز کزده و همچنان مشغول تحقیقات متنوعی در زمنیه قواعد حاکم بر طراحی مبلمان شهری هستند.

سید رضا لاهیجی

سید رضا لاهیجی

مشاور ارشد سازمان زیباسازی شهر تهران

سید رضا لاهیجی، عضوی از خانواده دانشگاه تهران است. فارغ التحصیل ۷۴ کارشناسی و ۷۶ کارشناسی ارشد در رشته طراحی صنعتی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت حرفه‌ای خود را با تدریس در دانشگاه‌های مطرح کشور و ریاست گروه طراحی صنعتی و معماری شرکت قطارهای مسافری رجاء آغاز نموده است. ایشان از سال ۱۳۸۱ همکاری خویش را با سازمان زیباسازی شهر تهران شروع نموده و هم اکنون مشاور مدیر عامل این سازمان می‌باشد. این عضو جمعیت خبرگان صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور دارای سابقه تدریس در بسیاری از دانشگاه‌های مطرح ایران از جمله تهران، الزهرا، هنر و علم و صنعت است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

سید جواد ظفرمند

سید جواد ظفرمند

معاونت پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز

سید جواد ظفرمند، متولد ۱۳۴۷، دانش آموخته مقاطع کارشناسی ۱۳۷۰ و کارشناسی ارشد ۱۳۷۵ در رشته طراحی صنعتی از دانشگاه تهران، تحصیلات خویش را در مقاطع دکتری  و نیز پژوهش پسا- دکتری را در دانشگاه چیبا ژاپن به پایان رسانیده و هم اکنون عضو هیئت علمی (استادیار) و معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز می‌باشد. ایشان عضو هیئت علمی (استادیار) سابق گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران بوده و از سال ۱۳۷۱ تا کنون در دانشگاه­های شهر تهران،  تبریز و نیز دانشگاه چیبا در ژاپن، سابقۀ تدریس در رشته طراحی صنعتی دارد. وی سابقۀ فعالیت حرفه­ ای طراحی صنعتی در کارخانجات راه آهن ایران، پژوهشکده خودرویی ساصد و سازمان زیباسازی شهرداری شیراز داشته است. همچنین ایشان صاحب تألیفاتِ بیش از چهل مقاله در ژورنال و کنفرانس­های متعدد، در حوزه طراحی صنعتی به زبان فارسی و انگلیسی است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

مسعود محمودخان شيرازی

مسعود محمودخان شيرازی

عضو هيئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركزی

ایشان متولد 1335 شهر تهران است و کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسي طراحی صنعتی و دوره دكترا مواد كامپوزيت در طراحی محصول از انگلستان اخذ نمود. عضویت در انجمن طراحان صنعتی انگلستان و ثبت اختراع در آمريكا و 12 كشور اروپائی،عضویت در کارگاه آموزشی بین المللی طراحی صنعتی ICSID درکره جنوبی،برگزارکننده دوره های آموزشی ايزو 9001 (استانداردهای طراحی) و ايزو 14000 (محيط زيست) از افتخارات وی می باشد. ایشان داوری، راهنمائی ومشاوره بیش از 140 پايان نامه دوره های كارشناسی وكارشناسی ارشد طراحی صنعتی و هدایت پروژه های منتج به ثبت اختراع بیش از 20 دانشجو را عهده دار بوده و همچنین عضویت در هيئت علمی سازمان زيباسازي شهرداری تهران،  عضویت در كميته داوران مسابقات دانشگاهی و صنعتی متعدد و بین المللی LG و عضویت در هيئت داوران مسابقات جشنواره بین المللی و داخلی بنیاد نخبگان کشور، مدير تحقيق و توسعه ، معاونت بازسازی ، مدير ارشد كارخانجات لوله سازی مانسمان INSIG (وزارت معادن و فلزات)، عضویت در هيئت مديره شركت‌مهندسی نصر باوران و عضو هيئت مديره شركت ویراباران بین الملل و مديریت عامل شركت‌ E.I را در رزومه ی خود دارد.

 

داوران آیدیران ۹۴

داوران آیدیران ۹۴

سپاس از داوران اولین دوره

داوران اولین دوره مسابقات جامع طراحی صنعتی ایران، آیدیران 94 را می توانید در این لینک ببینید.

داوران آیدیران 94

داوران آیدیران ۹۵

داوران آیدیران ۹۵

سپاس از داوران دومین دوره

داوران دومین دوره مسابقات جامع طراحی صنعتی ایران، آیدیران ۹۵ را می توانید در این لینک ببینید.

داوران آیدیران ۹۵

این را به اشتراک بگذارید

ثبت نام