انتخاب برگه

داوران “آیدیران 1401 ” از میان اساتید دانشکده های طراحی صنعتی و همچنین تولید کنندگان و حرفه ای های صنعت انتخاب شده اند. اسامی بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند.

با نام و یاد خداوند متعال

با استعانت از ایزد منان می کوشیم تا با رعایت دقیق اصول اخلاق حرفه ای، موازین قضاوت منصفانه و معیارهای ارزیابی درست، داوری صحیحی صورت پذیرد. داوران این مسابقه از میان اساتید برجسته دانشگاه های مختلف و طراحان صنعتی صاحب تجربه کشور برگزیده شده اند و معیارهای ارزیابی و موازین اخلاق حرفه ای داوری نیز با دقت و وسواس توسط شورای سیاستگذاری و داوران محترم آیدیران تکمیل و تایید گردیده است. بنده افتخار دارم به نمایندگی از جمع داوران سومین مسابقات طراحی صنعتی آیدیران، با تکیه بر حق، عزم راسخ این جمع را در تحقق داوری درست، دقیق و منصفانه این رقابت ابراز دارم، انشاالله تعالی.

با احترام و آرزوی توفیقات و تاییدات الهی،
رئیس هیئت داوران آیدیران 1401
سید جواد ظفرمند

محمد آبائی

محمد آبائی

مدرس دانشگاه و مدیر سابق آموزش شرکت رایتل

متولد ۱۳۴۰ شهر تهران در سال ۶۰ فوق دیپلم خود را در تربیت معلم گرفت و تا سال ۱۳۶۸ با سمت دبیر در خدمت آموزش و پرورش بود. عضو خانواده دانشگاه تهران، دانش آموخته ۶۸ کارشناسی و ۷۳ کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از این دانشگاه است. استاد مدعو دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، الزهراء و دانشگاه هنر تبریز از سال ۷۱ الی ۹۱ صاحب کرسی‌های متعدد تدریس دروس تخصصی طراحی صنعتی بوده است. نگارنده بیش از ۲۰ مقاله تخصصی طراحی صنعتی دارای ۳۲ سال سابقه اجرائی در نهادها و دستگاه‌های متفاوت دولتی و خصوصی در حوزه طراحی صنعتی و مدیریت می باشد. ایشان تنها احراز کننده درجه «خبرگی» در شرکت ارتباطات سیار در سال ۱۳۸۷ است. محمد آبائی، هم اکنون پس از ۳۲ سال فعالیت و تجربه تدریس، مدیریت و اجراء رئیس حوزه آموزش شرکت رایتل است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

حسن پورمهابادیان

حسن پورمهابادیان

مدیر شرکت طراحی

متولد سال ۱۳۶۸  دیپلم گرافیک و دانش آموخته ی کارشناسی طراحی صنعتی از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران می‌باشد.  ایشان مدرس بین‌المللی متریال شناسی و روش های ساخت و همچنین مدرس دانشگاه پارس در رشته طراحی صنعتی و مدرس تخصصی کامپوزیت در دوره های fss3 دانشگاه هنر تهران در رشته معماری هستند .
از جمله سوابق اجرایی ایشان مدیریت طراحی بیش از 300محصول تولیدی در حوزه های پزشکی‌، دکوراسیون, مبلمان شهری، صنعت روشنایی واسباب بازی می باشد .
عضویت در بیش از 20 پروژه ملی مانندفضا پیمای کاوشگر دو ،,خودرو خورشیدی غزال 4 ,خودرو پیتون و… را نیز در کارنامه خود دارند .
مدیریت کارخانه آلوپن به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات تولید محصولات آلومینیومی کشور نیز از جمله سوابق مدیریتی دولتی ایشان می‌باشد .
همچنین در حال حاضر سهامدار و رییس هیت مدیره دو شرکت فعال در حوزه طراحی صنعتی «نگین تاج پاسارگاد و دریمسا» می‌باشند.

بابک امرایی

بابک امرایی

عضو هيأت علمی دانشگاه هنر اسلامی تبريز

متولد 1359، شهرستان دره شهر، استان ایلام. کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشگاه های علم و صنعت ایران و هنر اسلامی تبریز و دکتری پژوهش هنر با گرایش روش شناسی طراحی، از دانشگاه هنر تهران
وی از سال 1387 عضو هیات علمی دانشگاه هنر تبریز بوده است و سال ها سابقه تدریس در این رشته را دارد. همچنین وی از پژوهشگران پرکار در حوزه مطالعات طراحی است و تعداد زیادی مقاله علمی و چند کتاب را در سابقه پژوهشی خود دارد. علاوه بر آموزش و پژوهش وی در جامعۀ طراحی نیز کنشگر فعالی است و به سهم خود در خانۀ هنرمندان، شواری عالی تحول در علوم انسانی و بویژه فرهنگستان هنر، منشأ خدماتی به جامعه طراحی بوده است.
افزون بر فعالیت علمی، وی در حوزۀ طراحی نیز فعال است، بیشتر حوزه فعالیت حرفه ای وی در بخش طراحی و تولید مبلمان بوده است.

بهزاد سلیمانی

بهزاد سلیمانی

عضو هيأت علمی دانشگاه الزهرا

متولد سال 1339 و دانش آموخته رشته ی طراحی صنعتی  در مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری از دانشگاه تهران می باشند. ایشان عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا می باشند و عضو کمیته ی داوری جشنواره های متعدد دولتی و خصوصی بوده اند. طراحی و مشاوره المانهای محیطی و موزه های متعددی در کارنامه هنری ابشان یافت میشود. همچنین ایشان پژوهشگر برتر دانشکده هنر در سالهای متمادی و نویسنده کتابهای با ارزشی در زمینه طراحی صنعتی می باشد. مقالات متعدد پژوهشی و نیز تدریس در دروس مختلف طراحی صنعتی از جمله‌ی افتخارات این استاد دانشگاه است. طراحی المانهای محیطی موزه امام علی، گالری خاندان غفاری کتابخانه و موزه ملی ملک، گالری تاریخ تمدن ، المانهای گرافیکی بهشت زهرا، نشانه گرهای باغ موزه دکتر حسابی، لوگو و نشان خانه موزه استاد مطهری و تعدادی دیگر از جمله آثار ایشان می باشد.

 

نیلوفر شادمهری

نیلوفر شادمهری

عضوهیأت علمی دنشگاه هنر تهران

نیلوفر شادمهری متولد ۱۳۵۶ در تهران است و دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه هنر تهران گذرانده و برای گذراندن دوره ی دکترا به دانشگاه آنژه در فرانسه (Universite d’Angers) رفت. از تجربیات حرفه‌ای ایشان می‌توان به طراحی و سه‌بعدی‌ساز محصولات کودک برای پروژه pole enfant شهر cholet فرانسه و طراحی  برای بخش تولید تلویزیون کارخانه سامسونگ اشاره کرد. طراحی مبلمان در پروژه شرکت Abcis 49 شهر Angers فرانسه و طراحي وسيله حمل و نقل مصدومين در کوهستان به سفارش پژوهشکده طب رزمي از دیگر سوابق ایشان است.

حسن صادقی نائینی

حسن صادقی نائینی

عضوهیأت علمی دانشگاه علم وصنعت

ایشان در سال ۱۳۴۵ در شهر نائین اصفهان بدنیا آمد و پس از طی دوران متوسطه در سال ۱۳۶۶ وارد دانشگاه شد. پس از اخذ کارشناسی ارشد در سال ۱۳۷۴ به عنوان مدرس، فعالیت خود را در گروههای طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد آغاز نمود و در سال ۱۳۷۸ به عنوان عضو هیأت علمی به استخدام دانشگاه علم و صنعت در آمد. ایشان در سال ۱۳۸۹ از دانشگاه تهران در مقطع دکترای برنامه ریزی محیط زیست فارغ التحصیل شد و کماکان به عنوان استادیار گروه طراحی صنعتی در این دانشگاه مشغول به تدریس و پژوهش می باشد. ایشان در طی این دوران ۴ تالیف کتاب و یک ترجمه داشته اند. همچنین ۱۰ مقاله علمی پژوهشی و ارائه ۳۰ مقاله در کنفرانسهای ملی و بین المللی از سوابق علمی ایشان می باشد. همچنین یکی از داوران آیدیران ۹۴ بوده اند.

سید جواد ظفرمند

سید جواد ظفرمند

معاونت پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز

سید جواد ظفرمند، متولد ۱۳۴۷، دانش آموخته مقاطع کارشناسی ۱۳۷۰ و کارشناسی ارشد ۱۳۷۵ در رشته طراحی صنعتی از دانشگاه تهران، تحصیلات خویش را در مقاطع دکتری  و نیز پژوهش پسا- دکتری را در دانشگاه چیبا ژاپن به پایان رسانیده و هم اکنون عضو هیئت علمی (استادیار) و معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز می‌باشد. ایشان عضو هیئت علمی (استادیار) سابق گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران بوده و از سال ۱۳۷۱ تا کنون در دانشگاه­های شهر تهران،  تبریز و نیز دانشگاه چیبا در ژاپن، سابقۀ تدریس در رشته طراحی صنعتی دارد. وی سابقۀ فعالیت حرفه­ ای طراحی صنعتی در کارخانجات راه آهن ایران، پژوهشکده خودرویی ساصد و سازمان زیباسازی شهرداری شیراز داشته است. همچنین ایشان صاحب تألیفاتِ بیش از چهل مقاله در ژورنال و کنفرانس­های متعدد، در حوزه طراحی صنعتی به زبان فارسی و انگلیسی است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

محمد رضا کتابی

محمد رضا کتابی

مدرس دانشگاه و کارآفرین حوزه طراحی صنعتی

متولد 1356 در تهران. کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی را در دانشگاه هنر تهران به پایان رساند و از سال 1381 به تدریس در دانشگاه مشغول شد و پس از مدتی به عضویت هیات علمی این دانشگاه درآمد.  وی به واسطه علاقه به حوزه های مختلف دیزاین، دکتری فلسفه هنر را انتخاب کرد و پس از آن موفق به کسب دکتری حرفه ای مدیریت کسب و کار شد. حدود 5 سال تحصیل در حوزه ی علمیه نیز در کارنامه علمی وی ثبت است. برگزاری رویدادها و کنفرانس های متعدد در حوزه های دیزاین، کارآفرینی و طراحی خدمات و همچنین داوری در مسابقات دیزاین از فعالیت های علمی او به شمار می آید.
درسال 1388 از عضویت رسمی در هیات علمی دانشگاه هنر استعفا کرد. محمدرضا کتابی در قالب موسس یا هم بنیان گذار در بیش از 20 کسب و کار خلاق، به عنوان یک کارآفرین معتبر شناخته شده و در حال حاضر با حضور در هیات مدیره برخی از این کسب و کارها، به عنوان مشاور و مربی کسب و کار در حال فعالیت است.

سهیلا فتحیه

سهیلا فتحیه

مدیر ارشد طراحی برندهای درسا

( برنددرسا :کیف و‌کفش ، درسا جواهرات ، خانه درسا )

 مدرس مدعو طراحی صنعتی مقطع کارشناسی و‌ارشد دانشگاه های هنر و معماری ، پردیس هنرهای زیبای تهران ، هنر کاربردی تهران، دانش آموخته دانشگاه الزهرا و هنر و‌معماری آزاد در رشته طراحی صنعتی تا مقطع کارشناسی ارشد، تجربیات کاری و حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت و تولید ، مبلمان و معماری داخلی ، کیف و کفش، نماینده طراحی شرکت رومیکا آلمان در ایران، داور مسابقات داخلی مد و فشن
ترجمه کتاب راهنمای طراحی دلفت
شرکت در نشست ها دیزاین و کسب و کار به عنوان سخنگو

مسعود محمودخان شيرازی

مسعود محمودخان شيرازی

عضو هيأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركزی

ایشان متولد 1335 شهر تهران است و کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسي طراحی صنعتی و دوره دكترا مواد كامپوزيت در طراحی محصول از انگلستان اخذ نمود. عضویت در انجمن طراحان صنعتی انگلستان و ثبت اختراع در آمريكا و 12 كشور اروپائی،عضویت در کارگاه آموزشی بین المللی طراحی صنعتی ICSID درکره جنوبی،برگزارکننده دوره های آموزشی ايزو 9001 (استانداردهای طراحی) و ايزو 14000 (محيط زيست) از افتخارات وی می باشد. ایشان داوری، راهنمائی ومشاوره بیش از 140 پايان نامه دوره های كارشناسی وكارشناسی ارشد طراحی صنعتی و هدایت پروژه های منتج به ثبت اختراع بیش از 20 دانشجو را عهده دار بوده و همچنین عضویت در هيئت علمی سازمان زيباسازي شهرداری تهران،  عضویت در كميته داوران مسابقات دانشگاهی و صنعتی متعدد و بین المللی LG و عضویت در هيئت داوران مسابقات جشنواره بین المللی و داخلی بنیاد نخبگان کشور، مدير تحقيق و توسعه ، معاونت بازسازی ، مدير ارشد كارخانجات لوله سازی مانسمان INSIG (وزارت معادن و فلزات)، عضویت در هيئت مديره شركت‌مهندسی نصر باوران و عضو هيئت مديره شركت ویراباران بین الملل و مديریت عامل شركت‌ E.I را در رزومه ی خود دارد.

 

محمد رضا منصوری

محمد رضا منصوری

نایب رئیس انجمن صنفی کارفرمایی طراحان صنعتی

متولد سال ۱۳۶۰ و دانش آموخته رشته های طراحی صنعتی و عکاسی در مقطع کارشناسی، طراحی صنعتی و مدیریت طراحی در مقطع کارشناسی ارشد است. با توجه به علایقش در شاخه های طراحی و معماری داخلی، طراحی محصول و نمونه سازی، طراحی هویت دیداری و بسته بندی، و طراحی خدمت به فعالیت پرداخته است. پس از گذراندن دوره آزاد کارآفرینی و تحصیل در رشته‌ مدیریت کسب و کار در مقطع دکتری حرفه ای (DBA)، علاوه بر فعالیت های تخصصی دیزاین، به طراحی و تدوین هویت برند، مدل و طرح کسب و کار، توسعه کسب و کارهای نوپا و تامین مالی آنها، تحقیقات بازار شامل رقبا و مخاطبین، می پردازد. علایقش به ایجاد و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر طراحی (دیزاین) موجب ورود او به زیست بوم نوآوری، تحلیل مالی، انجمن صنفی، فضاهای آموزشی و تعامل با ذینفعان این عرصه شد. او هم بنیانگذار و مدیر طراحی استودیو طراحی یاساچیم و شریک کلیدی در واحد‌های طراحی، توسعه و مدیریت طراحی می باشد.

این را به اشتراک بگذارید

ثبت نام