انتخاب برگه

داوران “آیدیران 1401 ” از میان اساتید دانشکده های طراحی صنعتی و همچنین تولید کنندگان و حرفه ای های صنعت انتخاب شده اند. اسامی بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند.

با نام و یاد خداوند متعال

با استعانت از ایزد منان می کوشیم تا با رعایت دقیق اصول اخلاق حرفه ای، موازین قضاوت منصفانه و معیارهای ارزیابی درست، داوری صحیحی صورت پذیرد. داوران این مسابقه از میان اساتید برجسته دانشگاه های مختلف و طراحان صنعتی صاحب تجربه کشور برگزیده شده اند و معیارهای ارزیابی و موازین اخلاق حرفه ای داوری نیز با دقت و وسواس توسط شورای سیاستگذاری و داوران محترم آیدیران تکمیل و تایید گردیده است. بنده افتخار دارم به نمایندگی از جمع داوران مسابقات طراحی صنعتی آیدیران 1401، با تکیه بر حق، عزم راسخ این جمع را در تحقق داوری درست، دقیق و منصفانه این رقابت ابراز دارم، انشاالله تعالی.

با احترام و آرزوی توفیقات و تاییدات الهی،
رئیس هیئت داوران آیدیران 1401
سید جواد ظفرمند

محمد آبائی

محمد آبائی

مدرس دانشگاه و مدیر سابق آموزش شرکت رایتل

متولد ۱۳۴۰ تهران، دیپلم برق در سال ۵۸، فوق دیپلم تربیت معلم در سال ۶۰ ، عضو خانواده دانشگاه تهران، دانش آموخته کارشناسی رشته‌ی طراحی صنعتی در سال ۶۸ و اولین دانش آموخته‌ی این رشته در مقطع کارشناسی ارشد در ایران در سال ۷۳ از این دانشگاه است. وی همچنین استاد رسمی دانشگاه آزاد و مدعو دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، الزهراء و دانشگاه هنر تبریز از سال ۷۱ تاکنون و صاحب کرسی‌های متعدد تدریس دروس تخصصی طراحی صنعتی بوده است. نگارنده ی بیش از ۲۰ مقاله در حوزه‌ی طراحی صنعتی و مترجم کتاب مبلمان خیابانی و طراح چندین محصول در شرکت صاایران و دارای ۳۲ سال سابقه ی فعالیت در دستگاه‌های دولتی و خصوصی می باشد. احراز درجه‌ی «خبره» در شرکت ارتباطات سیار ایران در سال ۸۷ و دبیری سومین جشنواره‌ی دایره‌ی خلاق در سازمان زیباسازی شهر تهران در سال ۹۵ و داوری چندین مسابقه‌ی طراحی و بسته بندی از جمله مسابقات آیدیران را نیز در کارنامه‌ی خود دارد.

حسن پورمهابادیان

حسن پورمهابادیان

مدیر شرکت طراحی

متولد سال ۱۳۶۸  دیپلم گرافیک و دانش آموخته ی کارشناسی طراحی صنعتی از پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران می‌باشد.  ایشان مدرس بین‌المللی متریال شناسی و روش های ساخت و همچنین مدرس دانشگاه پارس در رشته طراحی صنعتی و مدرس تخصصی کامپوزیت در دوره های fss3 دانشگاه هنر تهران در رشته معماری هستند .
از جمله سوابق اجرایی ایشان مدیریت طراحی بیش از 300محصول تولیدی در حوزه های پزشکی‌، دکوراسیون, مبلمان شهری، صنعت روشنایی واسباب بازی می باشد .
عضویت در بیش از 20 پروژه ملی مانندفضا پیمای کاوشگر دو ،,خودرو خورشیدی غزال 4 ,خودرو پیتون و… را نیز در کارنامه خود دارند .
مدیریت کارخانه آلوپن به عنوان یکی از بزرگترین کارخانجات تولید محصولات آلومینیومی کشور نیز از جمله سوابق مدیریتی دولتی ایشان می‌باشد .
همچنین در حال حاضر سهامدار و رییس هیت مدیره دو شرکت فعال در حوزه طراحی صنعتی «نگین تاج پاسارگاد و دریمسا» می‌باشند.

بابک امرایی

بابک امرایی

عضو هيأت علمی دانشگاه هنر اسلامی تبريز

متولد 1359، شهرستان دره شهر، استان ایلام. کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشگاه های علم و صنعت ایران و هنر اسلامی تبریز و دکتری پژوهش هنر با گرایش روش شناسی طراحی، از دانشگاه هنر تهران
وی از سال 1387 عضو هیات علمی دانشگاه هنر تبریز بوده است و سال ها سابقه تدریس در این رشته را دارد. همچنین وی از پژوهشگران پرکار در حوزه مطالعات طراحی است و تعداد زیادی مقاله علمی و چند کتاب را در سابقه پژوهشی خود دارد. علاوه بر آموزش و پژوهش وی در جامعۀ طراحی نیز کنشگر فعالی است و به سهم خود در خانۀ هنرمندان، شواری عالی تحول در علوم انسانی و بویژه فرهنگستان هنر، منشأ خدماتی به جامعه طراحی بوده است.
افزون بر فعالیت علمی، وی در حوزۀ طراحی نیز فعال است، بیشتر حوزه فعالیت حرفه ای وی در بخش طراحی و تولید مبلمان بوده است.

بهزاد سلیمانی

بهزاد سلیمانی

عضو هيأت علمی دانشگاه الزهرا

متولد سال 1339 و دانش آموخته رشته ی طراحی صنعتی  در مقطع کارشناسی، ارشد و دکتری از دانشگاه تهران می باشند. ایشان عضو هیأت علمی دانشگاه الزهرا می باشند و عضو کمیته ی داوری جشنواره های متعدد دولتی و خصوصی بوده اند. طراحی و مشاوره المانهای محیطی و موزه های متعددی در کارنامه هنری ابشان یافت میشود. همچنین ایشان پژوهشگر برتر دانشکده هنر در سالهای متمادی و نویسنده کتابهای با ارزشی در زمینه طراحی صنعتی می باشد. مقالات متعدد پژوهشی و نیز تدریس در دروس مختلف طراحی صنعتی از جمله‌ی افتخارات این استاد دانشگاه است. طراحی المانهای محیطی موزه امام علی، گالری خاندان غفاری کتابخانه و موزه ملی ملک، گالری تاریخ تمدن ، المانهای گرافیکی بهشت زهرا، نشانه گرهای باغ موزه دکتر حسابی، لوگو و نشان خانه موزه استاد مطهری و تعدادی دیگر از جمله آثار ایشان می باشد.

حسن سیرانی

حسن سیرانی

رئیس هیئت مدیره سرزمین اسباب بازی ماتیلوس

متولد ۱۳۴۶ تهران
لیسانس برق الکترونیک دانشگاه شیراز
ارشد مهندسی صنایع دانشگاه پلی تکنیک
دکترای مدیریت دانشگاه بردو فرانسه

مدرس در دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران
بنیانگذار و رییس هیئت مدیره ماتیلوس. فروشگاه‌های زنجیره‌ای اسباب بازی
هم‌بنیانگذار لاکی تویز. تولید اسباب بازی
بنیانگذار فوردو. محصولات DIY برای کودکان
هم‌بنیانگذار لیندو. نمایندگی برندهای بین‌المللی و فروشگاههای زنجیره ای لوازم خانگی
مدیر عامل گروه بهداشتی فیروز. محصولات بهداشتی کودکان
عضو هیئت امنا و هیئت مدیره خیریه مدرسه سازی همره.
مدیرعامل شرکت لاله کامپیوتر
مدیرعامل شرکت فناوری کارت‌های هوشمند کارتک
هم‌بنیانگذار شرکت کالارو. توزیع محصولات نوشت افزار (بیک، آرت‌لاین، اسکول‌فنز…)

نیلوفر شادمهری

نیلوفر شادمهری

عضوهیأت علمی دنشگاه هنر تهران

نیلوفر شادمهری متولد ۱۳۵۶ در تهران است و دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه هنر تهران گذرانده و برای گذراندن دوره ی دکترا به دانشگاه آنژه در فرانسه (Universite d’Angers) رفت. از تجربیات حرفه‌ای ایشان می‌توان به طراحی و سه‌بعدی‌ساز محصولات کودک برای پروژه pole enfant شهر cholet فرانسه و طراحی  برای بخش تولید تلویزیون کارخانه سامسونگ اشاره کرد. طراحی مبلمان در پروژه شرکت Abcis 49 شهر Angers فرانسه و طراحي وسيله حمل و نقل مصدومين در کوهستان به سفارش پژوهشکده طب رزمي از دیگر سوابق ایشان است. همچنین ایشان از داوران آیدیران سالهای قبل بوده اند.

حسن صادقی نائینی

حسن صادقی نائینی

دانشیار دانشگاه علم وصنعت

حسن صادقی نایینی (متولد 1345) دانش آموخته دکتری دانشگاه تهران، تدریس خود را از سال 1373 در دانشگاه علم و صنعت ایران آغاز نمود. حوزه تخصصی فعالیت ایشان ارگونومی در طراحی محصول و محیط است. پزوهش های متعددی از جانب ایشان چه در عرصه طراحی محصولات و چه در حوزه طراحی ایستگاه های کار صنعتی در صنایع مختلف به انجام رسیده است. سایقه تدریس در دانشگاه های داخلی و هم چنین خارج از کشور (سوئد- مالزی – لهستان- هند) از دیگر فعالیت های ایشان است. راه اندازی آزمایشگاه ارگونومی پیشرفته در گروه طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران، تالیف بیش از 5 کتاب تخصصی، ارایه بیش از 50 مقاله در کنفرانس های بین المللی و چاپ مقالات مختلف در ژورنال ها ی معتبر از دیگر فعالیت های ایشان محسوب می شود. همچنین  ایشان از داوران آیدیران سالهای قبل بوده اند.

سید جواد ظفرمند

سید جواد ظفرمند

دانشیار دانشکده هنر و معماری، دانشگاه شیراز

سید جواد ظفرمند، متولد ۱۳۴۷، دارای کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشگاه تهران، دکترای  علوم طراحی (گرایش مدیریت طراحی) از دانشگاه چیبا و افتخار پژوهش پسا- دکتری (JSPS) در ژاپن، از ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۰ عضو هیئت علمی (مربی) دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز و طی ۱۳۸۵ و ۱۳۸۶ عضو هیئت علمی (استادیار) گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران بوده و از ۱۳۸۹ تا کنون عضو هیئت علمی (دانشیار) دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز می‌باشد. ایشان از سال ۱۳۷۱ تاکنون در دانشگاه­های مختلف ایران و دانشگاه چیبا در ژاپن تدریس داشته، طی سال های ۱۳۷۱ الی ۱۳۷۶ به ترتیب در کارخانجات راه آهن ایران، سازمان زیباسازی شهرداری شیراز و پژوهشکده خودرویی ساصد اشتغال داشته و طی سال های ۱۳۹۴ الی ۱۳۹۶ معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز بوده است. ایشان نشر بیش از ۷۰ مقاله علمی را در کارنامه پژوهشی خود داشته، طی سالهای ۱۳۹۶ الی ۱۳۹۸ در گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران و دانشگاه علم و صنعت ایران مامور به خدمت بوده و از سال ۱۳۹۴ تاکنون، یکی از داوران و یا رئیس هیئت داوران آیدیران بوده است.

محمد رضا کتابی

محمد رضا کتابی

مدرس دانشگاه و کارآفرین حوزه طراحی صنعتی

متولد 1356 در تهران. کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی را در دانشگاه هنر تهران به پایان رساند و از سال 1381 به تدریس در دانشگاه مشغول شد و پس از مدتی به عضویت هیات علمی این دانشگاه درآمد.  وی به واسطه علاقه به حوزه های مختلف دیزاین، دکتری فلسفه هنر را انتخاب کرد و پس از آن موفق به کسب دکتری حرفه ای مدیریت کسب و کار شد. حدود 5 سال تحصیل در حوزه ی علمیه نیز در کارنامه علمی وی ثبت است. برگزاری رویدادها و کنفرانس های متعدد در حوزه های دیزاین، کارآفرینی و طراحی خدمات و همچنین داوری در مسابقات دیزاین از فعالیت های علمی او به شمار می آید.
درسال 1388 از عضویت رسمی در هیات علمی دانشگاه هنر استعفا کرد. محمدرضا کتابی در قالب موسس یا هم بنیان گذار در بیش از 20 کسب و کار خلاق، به عنوان یک کارآفرین معتبر شناخته شده و در حال حاضر با حضور در هیات مدیره برخی از این کسب و کارها، به عنوان مشاور و مربی کسب و کار در حال فعالیت است.

سهیلا فتحیه

سهیلا فتحیه

مدیر ارشد طراحی برندهای درسا

( برنددرسا :کیف و‌کفش ، درسا جواهرات ، خانه درسا )

 مدرس مدعو طراحی صنعتی مقطع کارشناسی و‌ارشد دانشگاه های هنر و معماری ، پردیس هنرهای زیبای تهران ، هنر کاربردی تهران، دانش آموخته دانشگاه الزهرا و هنر و‌معماری آزاد در رشته طراحی صنعتی تا مقطع کارشناسی ارشد، تجربیات کاری و حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت و تولید ، مبلمان و معماری داخلی ، کیف و کفش، نماینده طراحی شرکت رومیکا آلمان در ایران، داور مسابقات داخلی مد و فشن
ترجمه کتاب راهنمای طراحی دلفت
شرکت در نشست ها دیزاین و کسب و کار به عنوان سخنگو

مسعود محمودخان شيرازی

مسعود محمودخان شيرازی

عضو هيأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركزی

ایشان متولد 1335 تهران و دوره های کارشناسی طراحی صنعتی و کارشناسی ارشد مهندسي طراحی صنعتی و دكترای مواد كامپوزيت در طراحی محصول را در کشور انگلستان گذرانده اند. . عضویت در انجمن طراحان صنعتی انگلستان و ثبت اختراع در آمريكا و 12 كشور اروپائی،عضویت در کارگاه آموزشی بین المللی طراحی صنعتی ICSID درکره جنوبی،برگزارکننده دوره های آموزشی ايزو 9001 (استانداردهای طراحی) و ايزو 14000 (محيط زيست) از افتخارات وی می باشد. علاوه بر گذراندن دوره مدیریت کسب و کار دکتری حرفه ای (DBA) در سال 93 و نگارنده چندین مقاله در حوزه‌ی طراحی صنعتی و مترجم کتاب مرجع “چگونه بسازیم”، ایشان داوری، راهنمائی ومشاوره بیش از 140 پايان نامه دوره های كارشناسی وكارشناسی ارشد طراحی صنعتی و هدایت پروژه های منتج به ثبت اختراع بیش از 20 دانشجو را عهده دار بوده و همچنین عضویت در هيئت علمی سازمان زيباسازي شهرداری تهران، عضویت در كميته داوران مسابقات دانشگاهی و صنعتی متعدد و بین المللی LG و عضویت در هيئت داوران مسابقات جشنواره بین المللی و داخلی بنیاد نخبگان کشور، مدير تحقيق و توسعه ، معاونت بازسازی ، مدير ارشد كارخانجات لوله سازی مانسمان INSIG (وزارت معادن و فلزات)، عضو هيئت مديره شركت‌مهندسی نصر باوران و مديریت عامل شركت‌ بین‌الملل دانش و ابتکار، و هم اکنون نیز رئيس هيئت عامل شرکت TMV GmbH آلمان را در رزومه ی خود دارد.

محمد رضا منصوری

محمد رضا منصوری

بنیانگذار استودیو طراحی یاساچیم و مشاور کسب و کار

متولد سال ۱۳۶۰ و دانش آموخته رشته های طراحی صنعتی و عکاسی در مقطع کارشناسی، طراحی صنعتی و مدیریت طراحی در مقطع کارشناسی ارشد است. با توجه به علایقش در شاخه های طراحی و معماری داخلی، طراحی محصول و نمونه سازی، طراحی هویت دیداری و بسته بندی، و طراحی خدمت به فعالیت پرداخته است. پس از گذراندن دوره آزاد کارآفرینی و تحصیل در رشته‌ مدیریت کسب و کار در مقطع دکتری حرفه ای (DBA)، علاوه بر فعالیت های تخصصی دیزاین، به طراحی و تدوین هویت برند، مدل و طرح کسب و کار، توسعه کسب و کارهای نوپا و تامین مالی آنها، تحقیقات بازار شامل رقبا و مخاطبین، می پردازد. علایقش به ایجاد و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر طراحی (دیزاین) موجب ورود او به زیست بوم نوآوری، تحلیل مالی، انجمن صنفی، فضاهای آموزشی و تعامل با ذینفعان این عرصه شد. او هم بنیانگذار و مدیر طراحی استودیو طراحی یاساچیم و شریک کلیدی در واحد‌های طراحی، توسعه و مدیریت طراحی می باشد.

این را به اشتراک بگذارید

ثبت نام