انتخاب برگه

داوران آیدیران 95 از میان اساتید دانشکده های طراحی صنعتی و همچنین تولید کنندگان و حرفه ای های صنعت انتخاب شده اند. اسامی بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند.

با نام و یاد خداوند متعال

مقارن گردیدن اولین جلسه هماهنگی هیات داوران دومین مسابقه طراحی صنعتی آیدیران با ماه مبارک رمضان را به فال نیک می گیریم و با استعانت از ایزد منان می کوشیم تا با رعایت دقیق اصول اخلاق حرفه ای، موازین قضاوت منصفانه و معیارهای ارزیابی درست، داوری صحیحی صورت پذیرد. داوران این مسابقه از میان اساتید برجسته دانشگاه های مختلف و طراحان صنعتی صاحب تجربه کشور برگزیده شده اند و معیارهای ارزیابی و موازین اخلاق حرفه ای داوری نیز با دقت و وسواس توسط شورای سیاستگذاری و داوران محترم آیدیران تکمیل و تایید گردیده است. بنده افتخار دارم به نمایندگی از جمع داوران دومین مسابقات طراحی صنعتی آیدیران، با تکیه بر حق، عزم راسخ این جمع را در تحقق داوری درست، دقیق و منصفانه این رقابت ابراز دارم، انشاالله تعالی.

با احترام و آرزوی توفیقات و تاییدات الهی،
رئیس هیئت داوران آیدیران ۹۵
سید جواد ظفرمند

ابراهیم باقری طالقانی

ابراهیم باقری طالقانی

استاد دانشگاه و عضو هیات علمی دانشگاه سمنان

ایشان متولد 1359 در کرج هستند و سال 83 دوره کارشناسی خود را در دانشگاه تهران به اتمام رسانده و کارشناسی ارشد را سال 85 در دانشگاه هنر به اتمام رساندند و در حال حاضر در حال گذران دوره دکتری در رشته پژوهش هنر در داشنگاه تربیت مدرس هستند. دانشجوی نمونه با معدل بالا در تمام دوره ها ، استاد نمونه در سالهای 91 و 92 دانشگاه سمنان شناخته شد و دوره های تدریس بسیاری را در دانشگاه در زمینه طراحی صنعتی به عهده داشته اند . تالیفات و ترجمه های ایشان در زمینه طراحی صنعتی بخشی از فعالیت های ایشان بوده و ثبت دو اختراع در سال 91 از افتخارات ایشان می باشد. روانشناسی شناختی ، ارگونومی ، طراحی کاربر محور ، طراحی پایدار موضوعات مطالعات شخصی فعلی ایشان است.

بیژن آریانا

بیژن آریانا

عضوهیأت علمی دانشگاه لنکستر انگلستان

بیژن آریانا متولد 1359 در شیراز است و دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاههای علم و صنعت و تهران گذرانده است. بعد از دوره کارشناسی ارشد به مدت دوسال مسئول اداره زیباسازی شهرداری شیراز بود و سپس برای گذراندن دوره ی دکترا، به نروژ رفت و پروژه تحقیقاتی خود را با همکاری شرکت ال جی در ایران و ترکیه انجام داد. از تجربیات حرفه ای او بعد از دوره ی دکترا می توان به همکاری با شرکت نفتی اف ام سی در زمینه طراحی رابط کاربری، تدریس در دانشگاه صنعتی از ترکیه و مشاوره به تعدادی از شرکتهای نوپای ایرانی اشاره کرد. او در حال حاضر عضو هیأت علمی دانشگاه لنکستر انگلستان است و در زمینه طراحی برای سلامت و همچنین طراحی برای فرهنگهای مختلف در حال پژوهش می باشد.

عباس افتخاری

عباس افتخاری

استاد و عضو هیات علمی دانشگاه هنر

دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی و دوره دکتری در رشته مرمت آثار تاریخی تحصیلات عالی ایشان بوده و پس از آن به عنوان یک استاد در دانشگاه و همچنین مدیر گروه طراحی صنعتی در 3 دوره به مدت 10 سال فعالیت دانشگاهی ایشان بوده است. سخنرانی های متعدد ایشان در موضوعات متنوع و تخصصی طراحی صنعتی یکی از خروجی های تحقیقات و آثار تالیفی ایشان می باشد و انجام پروژه های متنوع طراحی برای صنایع گوناگون در کارنامه فعالیت های ایشان درخشان است. شرکت در نمایشگاههای هوافضا ، صنایع دستی ، اولین نمایشگاه ساعتهای آفتابی و همچنین داوری بسیاری از مسابقات طراحی از سوابق خاص ایشان می باشد.

محمد آبائی

محمد آبائی

مدرس دانشگاه و مدیر آموزش شرکت رایتل

متولد ۱۳۴۰ شهر تهران در سال ۶۰ فوق دیپلم خود را در تربیت معلم گرفت و تا سال ۱۳۶۸ با سمت دبیر در خدمت آموزش و پرورش بود. عضو خانواده دانشگاه تهران، دانش آموخته ۶۸ کارشناسی و ۷۳ کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از این دانشگاه است. استاد مدعو دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، الزهراء و دانشگاه هنر تبریز از سال ۷۱ الی ۹۱ صاحب کرسی‌های متعدد تدریس دروس تخصصی طراحی صنعتی بوده است. نگارنده بیش از ۲۰ مقاله تخصصی طراحی صنعتی دارای ۳۲ سال سابقه اجرائی در نهادها و دستگاه‌های متفاوت دولتی و خصوصی در حوزه طراحی صنعتی و مدیریت می باشد. ایشان تنها احراز کننده درجه «خبرگی» در شرکت ارتباطات سیار در سال ۱۳۸۷ است. محمد آبائی، هم اکنون پس از ۳۲ سال فعالیت و تجربه تدریس، مدیریت و اجراء رئیس حوزه آموزش شرکت رایتل است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

مهیار صامت حقیقی

مهیار صامت حقیقی

مدیرعامل شرکت طراحی داخلی بعد چهارم

متولد 1355 تهران هستند و تحصیلات عالی خود تا سطح کارشناسی ارشد در رشته طراحی صنعتی در دانشگاه آزاد تهران مرکز گذرانده اند. از سال 79 تا کنون استاد دانشگاههای بسیاری بوده و هستند و فعالیت علمی خود با عضویت در ھیات علمی گروه طراحی صنعتی دانشکده ھنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی از سال 85 و سپس مدیریت گروه طراحی صنعتی این دانشکده از سال 92 و همچنین مدیریت گروه طراحی صنعتی مجمع عالی نخبگان (معنا) ادامه داده اند. سوابق اجرایی گسترده ای در حوزه طراحی داشته اند که به بیش 100 پروژه گوناگون منجر شده است.

وحید چوپانکاره

وحید چوپانکاره

رئیس دانشکده طراحی صنعتی دانشگاه تهران

ایشان در سال 1340 در شهر مشهد متولد گشت و در سال 1362 بعنوان دانشجوی اولین دوره رشته طراحی صنعتی وارد دانشگاه شد. در سال 68 برای ادامه تحصیل به کشور آلمان رفت و پس از اخذ کارشناسی ارشد در سال 1375 دوره دکتری را آغاز نمود و در سال 1385 موفق به اخذ درجه دکتری گردید. ایشان دارای 11 مقاله علمی و پژوهشی و ارائه 14 مقاله در کنفرانسهای داخلی و خارجی می باشد. تالیف یک کتاب و ترجمه دوکتاب دیگر از جمله آثار اوست. ایشان هم اینک بعنوان رئیس دانشکده طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران به خدمت مشغول است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

محمد هادی جواهری ماهر

محمد هادی جواهری ماهر

مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت هیرا طرح آریا

محمد هادی جواهری ماهر متولد سال 1358، دانش آموخته رشته طراحی صنعتی و فارق التحصیل سال 1386 این رشته از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است. ایشان فعالیت حرفه ای در زمینه طراحی صنعتی را به عنوان مدیر گروه رشته طراحی صنعتی در مرکز آموزش تخصصی کوتاه مدت جهاد دانشگاهی هنر- واحد کرج از سال 1384 آغاز نموده و سپس با سمت مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت طراحان مشاور داتیس، به کار خود ادامه داده و هم اکنون مدیر عامل و رئیس هیات مدیره شرکت هیرا طرح آریا (کانون آگهی و تبلیغاتی) می باشد و مدیریت طراحی و تولید پروژه های متعددی در زمینه طراحی محصول، طراحی بسته بندی و طراحی نمایشگاهی در رزومه کاری ایشان وجود دارد.

مهدی خرم

مهدی خرم

مدیر گروه طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران

ایشان متولد سال  ۱۳۴۵ در شهر تهران است. در سال ۱۳۶۵ با کسب رتبه دوم منطقه دو دررشته طراحی صنعتی دانشگاه تهران پذیرفته شد.و در سال ۱۳۷۰ با کسب رتبه سوم وارد دوره کارشناسی ارشد شدند ومدرک دکتری خود را در رشته معماری از دانشگاه علم و صنعت ایران دریافت نمودند. در سال ۱۳۷۰ در کارخانجات راه اهن مشغول به کار شده و در سال ۱۳۷۴  همکاری خود را بادانشگاه علم و صنعت ایران جهت تدریس برخی از دروس آغاز نمودند و سپس در سال ۱۳۷۶ به استخدام دانشگاه علم و صنعت ایران در آمدند که این همکاری بعنوان عضو هیئت علمی تاکنون ادامه داشته است. ایشان ضمن فعالیت دردانشگاه در حوزه آموزش و پژوهش در حوزه صنعت و انجام پروژه های صنعتی نیز در این سالیان فعال بوده اند از جمله فعالیت های ایشان میتوان به انجام بیش از بیست پروژه صنعتی با صنایع کشور، هفت پروژه تحقیقاتی، نه مقاله علمی و کسب جایزه سوم تحقیقات توسعه ای جشنواره خوارزمی  اشاره نمود.  همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

حسن صادقی نائینی

حسن صادقی نائینی

عضوهیأت علمی دانشگاه علم وصنعت

ایشان در سال ۱۳۴۵ در شهر نائین اصفهان بدنیا آمد و پس از طی دوران متوسطه در سال ۱۳۶۶ وارد دانشگاه شد. پس از اخذ کارشناسی ارشد در سال ۱۳۷۴ به عنوان مدرس، فعالیت خود را در گروههای طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد آغاز نمود و در سال ۱۳۷۸ به عنوان عضو هیأت علمی به استخدام دانشگاه علم و صنعت در آمد. ایشان در سال ۱۳۸۹ از دانشگاه تهران در مقطع دکترای برنامه ریزی محیط زیست فارغ التحصیل شد و کماکان به عنوان استادیار گروه طراحی صنعتی در این دانشگاه مشغول به تدریس و پژوهش می باشد. ایشان در طی این دوران ۴ تالیف کتاب و یک ترجمه داشته اند. همچنین ۱۰ مقاله علمی پژوهشی و ارائه ۳۰ مقاله در کنفرانسهای ملی و بین المللی از سوابق علمی ایشان می باشد. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

امیر رضا منعم معتمدی

امیر رضا منعم معتمدی

مدیر مسئول و صاحب امتیاز کانون طراحان فراست

ایشان متولد 1348 در تهران و تحصیلات کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را بین سالهای 72 تا 81 در دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد گذرانده اند. فعالیت تحقیقاتی خود در زمینه باز آفرینی با ضایعات و همچنین نوآوری در بسته بندی محصولات صنعتی دنبال کرده و عضو هیات تحریریه نشریات بسته بندی هستند. راه اندازی موزه خانه محیط زیست از افتخارات ایشان بوده و فعالیت خود را در نمایشگاههای Borapha Thailand , Green ART house به نمایش گذاشته اند.

سید رضا لاهیجی

سید رضا لاهیجی

مشاور ارشد سازمان زیباسازی شهر تهران

سید رضا لاهیجی، عضوی از خانواده دانشگاه تهران است. فارغ التحصیل ۷۴ کارشناسی و ۷۶ کارشناسی ارشد در رشته طراحی صنعتی، از سال ۱۳۷۷ فعالیت حرفه‌ای خود را با تدریس در دانشگاه‌های مطرح کشور و ریاست گروه طراحی صنعتی و معماری شرکت قطارهای مسافری رجاء آغاز نموده است. ایشان از سال ۱۳۸۱ همکاری خویش را با سازمان زیباسازی شهر تهران شروع نموده و هم اکنون مشاور مدیر عامل این سازمان می‌باشد. این عضو جمعیت خبرگان صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور دارای سابقه تدریس در بسیاری از دانشگاه‌های مطرح ایران از جمله تهران، الزهرا، هنر و علم و صنعت است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

سید جواد ظفرمند

سید جواد ظفرمند

معاونت پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز

سید جواد ظفرمند، متولد ۱۳۴۷، دانش آموخته مقاطع کارشناسی ۱۳۷۰ و کارشناسی ارشد ۱۳۷۵ در رشته طراحی صنعتی از دانشگاه تهران، تحصیلات خویش را در مقاطع دکتری  و نیز پژوهش پسا- دکتری را در دانشگاه چیبا ژاپن به پایان رسانیده و هم اکنون عضو هیئت علمی (استادیار) و معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز می‌باشد. ایشان عضو هیئت علمی (استادیار) سابق گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران بوده و از سال ۱۳۷۱ تا کنون در دانشگاه­های شهر تهران،  تبریز و نیز دانشگاه چیبا در ژاپن، سابقۀ تدریس در رشته طراحی صنعتی دارد. وی سابقۀ فعالیت حرفه­ ای طراحی صنعتی در کارخانجات راه آهن ایران، پژوهشکده خودرویی ساصد و سازمان زیباسازی شهرداری شیراز داشته است. همچنین ایشان صاحب تألیفاتِ بیش از چهل مقاله در ژورنال و کنفرانس­های متعدد، در حوزه طراحی صنعتی به زبان فارسی و انگلیسی است. همچنین یکی از داوران آیدیران 94 بوده اند.

داوران آیدیران 1394

داوران آیدیران 1394

سپاس از داوران اولین دوره

اولین دوره مسابقات جامع طراحی صنعتی ایران آیدیران 94 با حضور بزرگوارنی در بخش داوری همراه بوده که می توانید در این لینک آنها را ببینید

داوران آیدیران 94

مهران هاشمی

مهران هاشمی

مدیرعامل شرکت خانه طراحان آزاد

ایشان متولد 1350 در تهران می باشند و دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد طراحی صنعتی خود را در دانشگاه هنر بین سالهای 69 تا 78 گذرانده اند. نویسنده سه کتاب در زمینه طراحی صنعتی هستند که یکی از آنها با عنوان معنای فرم در سال 93 به عنوان کتاب برتر سال طراحی صنعتی شناخته شده. همچنین ایشان مقالات متعددی در زمینه طراحی صنعتی تدوین کرده و به نشر رسانده اند. فعالیت در خانه طراحان آزاد را از سال 78 با تاسیس آن آغاز کزده و همچنان مشغول تحقیقات متنوعی در زمنیه قواعد حاکم بر طراحی مبلمان شهری هستند.

این را به اشتراک بگذارید

ثبت نام