انتخاب برگه

شرایط و قوانین مسابقه ایده های نو

قوانین عمومی

شرکت کردن در مسابقات طراحی صنعتی ایران بمنزله پذیرفتن تمام شرایط مندرج در این توافقنامه می باشد. هر شرکت کننده مجاز به ارائه بیش از یک اثر در مسابقات می باشد. هر اثر تنها در یک گروه می تواند ارائه گردد. اگر شرکت کننده ای ، یک اثر را در گروههای متعددی شرکت دهد این حق برای برگزارکنندگان مسابقه می باشد که اثر را تنها به دسته ای که ارتباط بیشتری دارد، اختصاص دهند.

شرکت کنندگان

شرکت در مسابقه محصول برای تمامی شرکتهای دولتی و خصوصی آزاد است. شرکت کنندگان می توانند از شرکتهای تولیدی ، شرکتهای طراحی ، آزمایشگاههای تحقیقاتی، مخترعین ، دانشجویان طراحی و طراحان حرفه ای باشند. محصولاتی که در مسابقه شرکت داده می شوند لازم است تا به تولید رسیده و در بازار موجود بوده باشد. ضروری است که تمام آثار شرکت داده شده در مسابقه ، متعلق به شرکت کنندگان باشد.

هزینه ها

شرکت در مسابقه ی ایده های نو رایگان می باشد.

استقلال و بیطرفی

تمامی مراحل مسابقه عادلانه می باشد. لذا، ضروری است آثار، بدون نام، تصویر طراح یا آرم شرکت برای مسابقه ارسال گردد و نیز بدون نام، تصویر طراح و یا آرم شرکت برای داوران ارائه خواهد گردید تا از بروز هرگونه تبعیض احتمالی جلوگیری شود. داوران از اساتید دانشگاهها و طراحان برجسته می باشند و هیچگونه ارتباطی با ایده ها و آثار ندارند. داوران، اصول و ضوابط مندرج توسط آیین نامه مسابقه را برای ارزیابی خود از آثار مد نظر قرار خواهند داد و همچنین آنها توافقنامه ای را برای عملکرد عادلانه امضاء خواهند نمود.

حق انحصاری اثر

با شرکت کردن در مسابقات طراحی صنعتی ایران  در مورد حق انحصاری اثرتان،  جای هیچ نگرانی نمی باشد. چون:

۱- در صورت برنده نشدن طرح در مسابقه ، ایده بصورت مخفی باقی خواهند ماند و اعلام عمومی نمی گردد.

۲- در صورت برنده شدن طرح، شما تا زمان اعلام عمومی ۲ ماه فرصت دارید تا طرح خود را به ثبت رسانده و مراحل قانونی آنرا تکمیل نمایید.

۳- شما همچنین می توانید از انتشار جزئیات اثرتان در رسانه ها صرفنظر کنید.

تذکر: تمامی آثار (برندگان و غیر برندگان) بصورت اطلاعات جامع در اختیار حامیان این مسابقه خواهد بود و استفاده حامیان از هر کدام از آثار منوط به اجازه از طراح می باشد. برای حفظ امانتداری از آثار طراحان، قراردادی مابین موسسه طراحان صنعتی ایرانیان و حامیان به امضاء رسیده که در ضمن این توافقنامه تمام حقوق آثار برای طراحان حفظ شده است و قابل پیگرد قانونی می باشد. اگر همچنان نگران حق انحصاری اثرتان می باشید، می توانید با یک وکیل مشاوره کنید و یا همین الان با ما تماس بگیرید.

 

به اولین مسابقات طراحی صنعتی ایران، بپیوندید

زمانهای مهم

برای شرکت در مسابقات طراحی صنعتی ایران ، لطفا به زمانبندی های تعیین شده توجه داشته باشید …..
این را به اشتراک بگذارید

ثبت نام