انتخاب برگه

داوران از میان اساتید دانشکده های طراحی صنعتی و همچنین تولید کنندگان و حرفه ای های صنعت انتخاب شده اند. اسامی بر اساس حروف الفبا مرتب شده اند.

مهدی خرم

مهدی خرم

مدیر گروه طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت ایران

ایشان متولد سال  1345 در شهر تهران است. در سال 1365 با کسب رتبه دوم منطقه دو دررشته طراحی صنعتی دانشگاه تهران پذیرفته شد.و در سال 1370 با کسب رتبه سوم وارد دوره کارشناسی ارشد شدند ومدرک دکتری خود را در رشته معماری از دانشگاه علم و صنعت ایران دریافت نمودند. در سال 1370 در کارخانجات راه اهن مشغول به کار شده و در سال 1374  همکاری خود را بادانشگاه علم و صنعت ایران جهت تدریس برخی از دروس اغاز نمودند و سپس در سال 1376 به استخدام دانشگاه علم و صنعت ایران در امد ند که این همکاری بعنوان عضو هیئت علمی تاکنون ادامه داشته است.ایشان ضمن فعالیت دردانشگاه در حوزه اموزش و پژوهش در حوزه صنعت و انجام پروژه های صنعتی نیز در این سالیان فعال بوده اند از جمله فعالیت های ایشان میتوان به انجام بیش از بیست پروژه صنعتی با صنایع کشور، هفت پروژه تحقیقاتی، نه مقاله علمی و کسب جایزه سوم تحقیقات توسعه ای جشنواره خوارزمی  اشاره نمود.

وحید چوپانکاره

وحید چوپانکاره

رئیس دانشکده طراحی صنعتی دانشگاه تهران

ایشان در سال 1340 در شهر مشهد متولد گشت و در سال 1362 بعنوان دانشجوی اولین دوره رشته طراحی صنعتی وارد دانشگاه شد. در سال 68 برای ادامه تحصیل به کشور آلمان رفت و پس از اخذ کارشناسی ارشد در سال 1375 دوره دکتری را آغاز نمود و در سال 1385 موفق به اخذ درجه دکتری گردید. ایشان دارای 11 مقاله علمی و پژوهشی و ارائه 14 مقاله در کنفرانسهای داخلی و خارجی می باشد. تالیف یک کتاب و ترجمه دوکتاب دیگر از جمله آثار اوست. ایشان هم اینک بعنوان رئیس دانشکده طراحی صنعتی پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران به خدمت مشغول است.

حسین اسلامی مهر

حسین اسلامی مهر

رییس بخش تصديق، صحه گذاري و ارزيابي طرح‌هاي تحقيقاتي پژوهشكده مخابرات ایران

حسين اسلامي مهر متولد 1345 شهرري است. ایشان دانش آموخته دوره متوسطه رشته اتومكانيك در سال 1364 و مكانيك سيالات دانشگاه شهيد رجايي در سال 1367 می باشد. علاقه به طراحی صنعتی سبب گشت تا ایشان فارغ التحصیل 1372 این رشته از دانشگاه هنر باشد. ایشان 28 سال تجربه در مشاغل طراحي، مديريت پروژه‌های طراحی و مديريت دپارتمان‌های طراحي و تحقيقات مكانيك صنايع مخابراتي دارند.تسلط بر طراحی و اجراء پروژه‌های صنعتی از مرحله ایده و طراحی صنعتی تا ارائه محصول حاصل این سالهاست و طراحی و تولید تعدادی از محصولات موجود در بازار را در رزومه کاری خود دارد. ایشان هم اكنون، ریاست بخش تصديق، صحه گذاري و ارزيابي طرح هاي تحقيقاتي پژوهشكده مخابرات ایران، در بخش مكانيك را بر عهده دارد.

محمد آبائی

محمد آبائی

مدرس دانشگاه و مدیر آموزش شرکت رایتل

متولد 1340 شهر تهران در سال 60 فوق دیپلم خود را در تربیت معلم گرفت و تا سال 1368 با سمت دبیر در خدمت آموزش و پرورش بود. عضو خانواده دانشگاه تهران، دانش آموخته 68 کارشناسی و 73 کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از این دانشگاه است. استاد مدعو دانشگاه‌های تهران، علم و صنعت، الزهراء و دانشگاه هنر تبریز از سال 71 الی 91 صاحب کرسی‌های متعدد تدریس دروس تخصصی طراحی صنعتی بوده است. نگارنده بیش از 20 مقاله تخصصی طراحی صنعتی دارای 32 سال سابقه اجرائی در نهادها و دستگاه‌های متفاوت دولتی و خصوصی در حوزه طراحی صنعتی و مدیریت می باشد. ایشان تنها احراز کننده درجه «خبرگی» در شرکت ارتباطات سیار در سال 1387 است. محمد آبائی، هم اکنون پس از 32 سال فعالیت و تجربه تدریس، مدیریت و اجراء رئیس حوزه آموزش شرکت رایتل است.

سید رضا لاهیجی

سید رضا لاهیجی

مشاور ارشد سازمان زیباسازی شهر تهران

سید رضا لاهیجی، عضوی از خانواده دانشگاه تهران است. فارغ التحصیل 74 کارشناسی و 76 کارشناسی ارشد در رشته طراحی صنعتی، از سال 1377 فعالیت حرفه‌ای خود را با تدریس در دانشگاه‌های مطرح کشور و ریاست گروه طراحی صنعتی و معماری شرکت قطارهای مسافری رجاء آغاز نموده است. ایشان از سال 1381 همکاری خویش را با سازمان زیباسازی شهر تهران شروع نموده و هم اکنون مشاور مدیر عامل این سازمان می‌باشد. این عضو جمعیت خبرگان صنعت مبلمان و دکوراسیون کشور دارای سابقه تدریس در بسیاری از دانشگاه‌های مطرح ایران از جمله تهران، الزهرا، هنر و علم و صنعت است.

سید جواد ظفرمند

سید جواد ظفرمند

معاونت پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز

سید جواد ظفرمند، متولد ۱۳۴۷، دانش آموخته مقاطع کارشناسی ۱۳۷۰ و کارشناسی ارشد ۱۳۷۵ در رشته طراحی صنعتی از دانشگاه تهران، تحصیلات خویش را در مقاطع دکتری  و نیز پژوهش پسا- دکتری را در دانشگاه چیبا ژاپن به پایان رسانیده و هم اکنون عضو هیئت علمی (استادیار) و معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز می‌باشد. ایشان عضو هیئت علمی (استادیار) سابق گروه طراحی صنعتی دانشگاه تهران بوده و از سال ۱۳۷۱ تا کنون در دانشگاه­های شهر تهران،  تبریز و نیز دانشگاه چیبا در ژاپن، سابقۀ تدریس در رشته طراحی صنعتی دارد. وی سابقۀ فعالیت حرفه­ ای طراحی صنعتی در کارخانجات راه آهن ایران، پژوهشکده خودرویی ساصد و سازمان زیباسازی شهرداری شیراز داشته است. همچنین ایشان صاحب تألیفاتِ بیش از چهل مقاله در ژورنال و کنفرانس­های متعدد، در حوزه طراحی صنعتی به زبان فارسی و انگلیسی است.

 

محمدحسین شوکت‌پور

محمدحسین شوکت‌پور

طراح صنعتی و مدرس دانشگاه

ایشان در 1363 در تهران متولد گردید و دانش آموخته رشتۀ طراحی صنعتی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه علم صنعت و کارشناسی ارشد ارتباط تصویری دانشگاه آزاد می‌باشد. معاون طراحی صنعتی انجمن هنرمندان جوان فرهنگستان هنر از ۱۳۸۷ عضو بنیاد ملی نخبگان می‏باشد. نفر اول فارغ التحصیلان طراحی صنعتی کشور، نفر سوم المپیاد دانشجویی و رتبه سوم کنکور کارشناسی ارشد طراحی صنعتی ۱۳۸۷ دارای سابقۀ تدریس در دانشگاه‌های تهران، اصفهان و  تبریز است. این پژوهشگر عرصه طراحی علاوه بر سال‌ها تجربه حرفه‌ای دارای ۱۴ مقاله است. شوکت‌پور علاوه بر این‌ها چهار جایزه بین المللی طراحی صنعتی از جمله iF آلمان را در کارنامه خویش دارد. طراحی تعدادی از محصولات موجود در بازار در رزومه کاری ایشان می درخشد.

محسن سلطانی

محسن سلطانی

مدیر عامل شرکت پرسیان طرح فراز

محسن سلطانی، متولد 1349 شهرری است. ایشان فارغ التحصیل 1377 کارشناسی و 1380 کارشناسی ارشد طراحی صنعتی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است. صاحب کرسی تدریس دانشگاه هنر اصفهان و کلاس‌های آزاد پردیس هنر دانشگاه تهران، عضوسطح یک بنیاد ملی نخبگان می‌باشد. مشاور و عضو کمیته فنی اداره مبلمان شهری سازمان زیباسازی شهر تهران از سال 77 فعالیت‌های خویش را در حوزه طراحی صنعتی آغاز نموده است. ایشان هم اکنون مدیریت عامل شرکت پرسیان طرح فراز را بر عهده دارد. همچنین طراحی چندین محصول تولید شده در رزومه کاری ایشان می باشد.

حسن صادقی نائینی

حسن صادقی نائینی

عضوهیأت علمی دانشگاه علم وصنعت

ایشان در سال 1345 در شهر نائین اصفهان بدنیا آمد و پس از طی دوران متوسطه در سال 1366 وارد دانشگاه شد. پس از اخذ کارشناسی ارشد در سال 1374 به عنوان مدرس، فعالیت خود را در گروههای طراحی صنعتی دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد آغاز نمود و در سال 1378 به عنوان عضو هیأت علمی به استخدام دانشگاه علم و صنعت در آمد. ایشان در سال 1389 از دانشگاه تهران در مقطع دکترای برنامه ریزی محیط زیست فارغ التحصیل شد و کماکان به عنوان استادیار گروه طراحی صنعتی در این دانشگاه مشغول به تدریس و پژوهش می باشد. ایشان در طی این دوران 4 تالیف کتاب و یک ترجمه داشته اند. همچنین 10 مقاله علمی پژوهشی و ارائه 30 مقاله در کنفرانسهای ملی و بین المللی از سوابق علمی ایشان می باشد.

اسماعیل مقدسی

اسماعیل مقدسی

مدیر طراحی و تولید دفتر طراحی نگارآیین

ایشان در سال 1356 در شهر تهران بدنیا آمد و در سال 1380 در رشته طراحی صنعتی از دانشگاه هنر فارغ التحصیل شد. طراحی و تولید  بیش از 40 محصول و کالای تجاری، طراحی و اجرای معماری و معماری داخلی برای بیش از 28000 متر مربع  بنا و سازه های اداری و تجاری، طراحی و توسعه برند برای بیش از 50 شرکت و موسسه تجاری و صنعتی و فرهنگی و طراحی و مشاوره خدمات برای چندین شرکت و موسسه خدماتی و تجاری و فرهنگی از فعالیتهای عملی ایشان می باشد. وی بعنوان مشاور طراحی با شرکت های متعددی در جهت کمک به بازار فروش محصولات تولیدی آنها همکاری دارد.

سید عباس محمدی

سید عباس محمدی

مدیر بخش خدمات شرکتی شرکت ایرانسل و رئیس هیئت مدیره شرکت تکصما

وی متولد 1341 و دارای مدرک کارشناسی ارشد طراحی صنعتی  از دانشگاه تهران می باشد. سوابق مسئولیتی ایشان عبارت است از  مدیر بخش طراحی ، مدیر صنعت ساخت قطعات ، مدیر صنعت خودروئی ، مدیر صنعت تولید بدون کارخانه ، مدیر صنعت سیستمهای نوین و معاون اجرائی مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت صنایع مخابرات صاایران ، مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی ، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی و مشاور معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات (وزارت ارتباطات ) و در حال حاضر نیز مدیر بخش خدمات شرکتی شرکت ایرانسل و رئیس هیئت مدیره شرکت تکصما. ایشان دارای سابقه تدریس در دانشگاههای تهران ، علم و صنعت و ازاد اسلامی می باشد. طراحی محصولات الکترونیکی ومخابراتی و تعدادی محصولات دیگر از فعالیتهای اجرایی ایشان می باشد.

این را به اشتراک بگذارید

ثبت نام